Jak odrestaurować Ferrari?

Ferrari to jedna z najbardziej popularnych marek luksusowych sportowych samochodów na świecie i marzenie wielu entuzjastów motoryzacji. Samochody wyprodukowane pod słynnym szyldem są jednak dość wymagające, jeżeli chodzi o serwisowanie, naprawy, a także odrestaurowanie. Aby doprowadzić tak wyjątkowy pojazd do stanu używalności, warto zaufać fachowcom, którzy znają się na rzeczy i mają odpowiednie doświadczenie.

Serwis z doświadczeniem w naprawach i odrestaurowywaniu Ferrari

Każde auto, bez względu na wiek, powinno być regularnie serwisowane. Od sprawności samochodów zależy bezpieczeństwo kierowcy na drodze, co jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów sportowych rozwijających niemałe prędkości. Takie auta są dodatkowo narażone na przeciążenia, które mają ogromny wpływ na eksploatację części i podzespołów. Nie każdy serwis jest w stanie podołać tak skomplikowanym formom naprawy i renowacji. Nie każdy ma odpowiednie umiejętność, wiedzę i narzędzia, które pomogą przywrócić Twojemu Ferrari dawną świetność. 

Jeśli jesteś posiadaczem starszych modeli i chciałbyś przywrócić mu dawną świetność, to mechanicy ALDA Motorsport specjalizują się w renowacji klasycznych modeli. Na swoim koncie między innymi odrestaurowanie Ferrari 348 czy Ferrari Testarossa. Po drobiazgowych naprawach i detailingu Ferrari będzie wyglądać, jakby właśnie opuściło fabrykę w Maranello.

Tylko oryginalne części Ferrari i akcesoria

Serwis ALDA Motorsport, który zajmuje się szeroko pojętym motorsportem już ponad 40 lat, serwisując i poddając renowacji samochody sportowych marek premium takich jak Ferrari, zachowuje wysoką jakość pracy i nigdy nie spoczywa na laurach. Wykwalifikowani mechanicy dbają o to, aby każde odrestaurowanie odbywało się przy użyciu oryginalnych części i akcesoriów, które nierzadko sprowadzane są z drugiej części Polski, a nawet świata. Dzięki nim auto marki Ferrari może działać bezawaryjnie i zachować swój oryginalny charakter. 

Starsze auta trzeba również regularnie serwisować, aby sprawdzić ich stan techniczny. Czasami nie można się obejść bez kapitalnego remontu silnika, skrzyni biegów, układów hamulcowych czy jednostek napędowych. Serwis ALDA Motorsport ma doświadczenie z kultowymi modelami Ferrari i gwarantuje wysokiej jakości usługi, rozsądne ceny oraz indywidualne podejście do każdego naprawianego pojazdu. 

Przeglądy Ferrari – kiedy i jak często?

Sportowe pojazdy luksusowych marek są dużo bardziej skomplikowanymi maszynami niż zwykłe samochody osobowe i wymagają też specjalnego podejścia. Szczęśliwi posiadacze aut marki Ferrari powinni być świadomi tego, że tak wymagające pojazdy powinny być częściej serwisowane – okres pomiędzy przeglądami powinien wynosić między 5 a 7,5 tysiąca kilometrów. Kwestią decydującą jest także poziom zużycia części, stąd potrzeba dokładnej diagnostyki i omówienia niezbędnych napraw z mechanikiem. 

Serwis Ferrari – z jakich jeszcze usług można skorzystać?

Niektóre profesjonalne serwisy oferują tak zwaną usługę door-to-door, która polega na odebraniu samochodu z dowolnego miejsca w kraju z pomocą zamkniętej, przystosowanej do przewozu sportowych samochodów lawety. To świetna opcja dla właścicieli, którzy chcą oszczędzić czas i bezpiecznie przetransportować swój pojazd w miejsce naprawy, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku klasycznych kolekcjonerskich modeli. W razie potrzeby podesłać można też jedynie samą uszkodzoną część, np. silnik. 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!