Dobór akumulatora do samochodu. Gdzie kupić i na co zwrócić uwagę, kupując nową baterię?

Każdy z właścicieli pojazdów raz na jakiś czas musi wymienić akumulator. Dobór nowej baterii samochodowej nie zawsze jest prosty, gdyż musimy dokładnie wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę i jaki akumulator będzie najlepszy dla naszego samochodu. Co jest najważniejsze podczas zakupu i gdzie dokonać transakcji, by zaoszczędzić? Sprawdź nasze porady.

Wybierz typ akumulatora. Gdzie znaleźć informację?

Wielu kierowców nie do końca wie jaki akumulator posiada w swoim pojeździe. Takie informacje konieczne są, gdy musimy kupić nową baterię. Aby poprawnie wybrać typ baterii samochodowej, musimy dokładnie sprawdzić oznaczenia na starym akumulatorze, ewentualnie poszukać instrukcji obsługi samochodu. Musimy wiedzieć, że nie należy kupować baterii, która odbiega od zaleceń producenta.

Do wyboru mamy kilka typów akumulatorów. Najpopularniejsze to baterie kwasowo-ołowiowe, które charakteryzują wysoką trwałością, a także dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ten typ baterii dobrze sprawdza się w większości samochodów. Innym typem akumulatorów są GEL oraz AGM. W bateriach żelowych elektrolit występuje w formie żelu, a takie akumulatory stosowane są głównie w jednośladach lub pojazdach powersport. Baterie typu AGM posiadają separatory z włókien wchłaniające elektrolit. Cechują się większą pojemnością i prądem rozruchowym. Z kolei te o oznaczaniu EFB, AFB lub ECM to akumulatory o przedłużonej żywotności, które stosuje się do pojazdów typu Start&Stop i wykorzystuje się w przypadku częstszego odpalania silnika i podtrzymywania systemów elektrycznych.

Jeśli nie wiesz, jaki akumulator będzie idealny dla Twojego auta, warto wejść na stronę Ucando – https://www.ucando.pl/k/akumulatory/U1301 gdzie po wyborze marki i modelu pojazdu znajdziesz akumulatory dedykowane do Twojego pojazdu.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora?

Prócz typu akumulatora, który chcemy kupić, kluczowe są też inne parametry, o jakich musimy wiedzieć, wybierając nową baterię:

  • Pojemność Ah – ilość energii nagromadzonej w akumulatorze. Im energia jest większa, tym rozrusznik może dłużej pracować. Warto trzymać się zaleceń producenta bądź wybrać baterię o pojemności maksymalnie 10% większej.
  • Prąd rozruchowy A (EN) – określa największy prąd, jaki może oddać akumulator podczas rozruchu jednostki silnikowej. Wysokie parametry prądu rozruchowego odzwierciedlają nowoczesność akumulatora.
  • Bezobsługowość i hermetyczność – właściciel auta nie musi sprawdzać i uzupełniać poziomu elektrolitu. Takie akumulatory cechują się tym, że nie posiadają nawet otworów odpowietrzających lub umożliwiających dolanie wody destylowanej.
  • Gabaryty akumulatora – taka sama pojemność nie musi oznaczać, że akumulator będzie miał takie same rozmiary zewnętrzne. Warto wiedzieć jakich wymiarów baterii poszukujemy, by móc swobodnie zainstalować ją w przeznaczone miejsce.

Gdzie wybrać dobry akumulator?

Akumulator powinien być renomowanej marki i pochodzić ze sprawdzonego źródła. W sieci możemy znaleźć mnóstwo sklepów internetowych, ale nie każdy z nich jest godny polecenia. Inaczej jest w przypadku wspomnianego wcześniej motoryzacyjnego sklepu internetowego Ucando, gdzie znajdziesz duży wybór akumulatorów na każdą kieszeń. Sklep oferuje różne typy baterii samochodowych, darmową przesyłkę w przypadku zakupów powyżej 299 zł oraz fachowe doradztwo. Jeśli nie wiesz jaki akumulator będzie odpowiedni do Twojego auta, wybierz na stronie swoją markę i model pojazdu, bądź skorzystaj z infolinii i zamów wszystko przez telefon. Zakupy nigdy nie były tak proste. Zapraszamy do Ucando.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!