Wyposażenie, które podnosi komfort jazdy

Podróżowanie samochodem jest już wygodą samą w sobie, jednak gdy auto posiada odpowiednie dodatkowe wyposażenie, znacznie podnosi się nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Odpowiednie wyposażenie jest indywidualną sprawą kierowcy, gdyż każdy ma inne potrzeby, jednak istnieją takie elementy, które są uniwersalne niemal dla wszystkich.

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rozpoznawanie znaków drogowych to bardzo przydatna i pomocna funkcja dla każdego kierowcy. Funkcja ta bezwzględnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i stanowi swojego rodzaju “przypominajkę”, na wypadek gdyby kierowca przypadkiem chwilowo stracił czujność. Atutem funkcji rozpoznawania znaków drogowych jest sprzężenie z tempomatem, dzięki czemu utrzymana prędkość zostaje zapisana w ustawieniach.

Asystent pasa

Asystent pasa to kolejna funkcja zapewniająca ogromne bezpieczeństwo podczas jazdy, szczególnie podczas długiej samodzielnej jazdy, kiedy zmęczenie powoli zaczyna brać górę. W sytuacji, gdy auto zjeżdża ze swojego pasa ruchu, samochód lekko odbija z powrotem. Jeśli sytuacja będzie miała miejsce ponownie, auto wyda ostrzeżenie za pomocą wyraźnego sygnału dźwiękowego oraz ostrzeżeniu na desce rozdzielczej.

Automatyczne światła

Niejednemu kierowcy w pośpiechu zdarzyło się wysiąść z samochodu, nie wyłączając przy tym świateł. Dzięki zautomatyzowaniu tej czynności, nie trzeba martwić się już o ręcznie włączanie i wyłączanie lamp.

Poznaj ofertę aut Mercedes-Benz dostępną w MB Motors Janki! https://www.mbmotors.pl/samochody-osobowe/

Asystent parkowania

Parkowanie to aspekt, który często jest uciążliwy i stresujący dla kierowców. Asystent parkowania to element wyposażenia, który sprawia, że dzięki systemowi kamer i czujników, bezpieczne i bezkolizyjne ustawienie samochodu staje się tylko formalnością.

Czujniki i kamery cofania

Cofanie, podobnie jak parkowanie, nie jest komfortową czynnością dla wszystkich kierowców. Dlatego też powstały wspomagacze w postaci czujników i kamer cofania, aby jak najbardziej ułatwić tę czynność. W ekranie dokładnie widać przestrzeń za autem, a w przypadku zbliżania się do jakiejkolwiek przeszkody, rozlegnie się dźwięk ostrzegawczy. Co więcej, przy cofaniu, na ekranie pokazują się linie pomocnicze, które podpowiadają jak poprawnie wykonać manewr.

Podgrzewana kierownica

Przy niskiej temperaturze powietrza ochładzają się również elementy wewnętrzne pojazdu. Szczególnie problematyczna bywa zimna kierownica, od której “odmarzają” ręce. Niektórzy kierowcy próbują prowadzić w rękawiczkach, jednak takie praktyki są zwyczajnie niebezpieczne, gdyż śliski materiał ogranicza panowanie nad kierownicą. Podgrzewana kierownica nabiera odpowiedniej temperatury nawet w około minutę, dzięki czemu będzie się ją prowadziło pewnie i wygodnie.

Automatyczna skrzynia biegów

Automatyczna skrzynia biegów to ten element wyposażenia, który niesie ze sobą wiele kontrowersji, gdyż ma swoich zagorzałych przeciwników, jak i zwolenników. Automatyczna skrzynia biegów to duże udogodnienie, zarówno w przypadku jazdy po mieście, jak i w dłuższych trasach. Dzięki niej jazda autem jest płynna, a silnik mniej obciążony. 

Opracowanie: MB Motors – zapraszamy na wizytę w naszym salonie. Auta nowe i używane oraz nowoczesny serwis. Umów się na wizytę już dziś!

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!